banner ad banner ad

Botoșăneanca Andreea Cotruta a cucerit trei medalii la Campionatul Mondial de haltere care este organizat în perioada 8-15 martie în Las Vegas.

Sportiva legitimată la CS Botoșani a reușit să cucerească trei medalii de bronz la categoria 55 kilograme a Campionatului Mondial de haltere. La smuls a terminat concursul cu 76 de kilograme iar la aruncat cu 95 kilograme. Cu un total de 171 de kilograme, sportiva botoșăneanca s-a clasat pe locul trei la categoria 55 kilograme. Andreea Cotruta este antrenata de Mircea Flămând și Alexandru Pintea.

Check Also

BIANCA ANDREESCU – ELINA SVITOLINA 6-3, 2-6, 6-4 // VIDEO + FOTO „Românca” Andreescu e de neoprit: s-a calificat în finala Indian Wells! Cu cine joacă + cum îi poate salva locul 3 lui Halep

Bianca Andreescu (18 ani, 60 WTA) a trecut noaptea trecută de Elina Svitolina (24 de ani, …